Pick up Beach Body Today! – Addison Moore

Pick up Beach Body Today!

An innkeeper who reads minds. An ornery detective. And a trail of bodies. Cider Cove is the premier destination for murder.

***Includes RECIPE

My name is Bizzy Baker, and I can read minds—not every mind, not every time but most of the time and believe me when I say it’s not all it’s cracked up to be.

Summer is upon us and the Cider Cove is kicking off the season with fun, food, music—and a bikini contest. Yes, bikinis. It wasn’t my idea but seeing that the cove sits right behind my inn I’m forced to watch the parade of glorified pasties—that is, until a corpse shows up on the scene. 

Bizzy Baker runs the Country Cottage Inn, has the ability to pry into the darkest recesses of both the human and animal mind, and has just stumbled upon a body. With the help of her kitten, Fish, a mutt named Sherlock Bones and an ornery yet dangerously good looking homicide detective, Bizzy is determined to find the killer. 

The Country Cottage Inn is known for its hospitality. Leaving can be murder.

A laugh out loud cozy mystery by New York Times Bestseller Addison Moore and her partner in cozy crime, USA TODAY Bestseller Bellamy Bloom.

 Cosmopolitan Magazinecalls Addison's books, “…easy, frothy fun!”

Cider Cove, Maine is the premier destination for fun and relaxation. But when a body turns up, it’s the premier destination for murder.

39 comments
Rusnubre says March 19, 2022

Добрый день, меня зовут Ирина Игнатова, мой папа был подорван при участии в военной операции на Украине. Я не могу понять мою человеческую жизнь в этом ужасном обществе.Путин псих катается на дорогущих яхтах, обитает в огромных дворцах, а мой родственник был подорван непонятно за кого, как и сотни мужчин в РФ. Не вынося этого хочу лишить себя жизни. Я совершу это в квартире своих родителей, 27.04. Мою физическую оболочку обнаружите в Воркуте по адресу улица Олений Вал дом: 29 кв 30. Я имею четкую веру что в ближайшее время РФ будет человечной, но не в ненужных войнах, а в радостных представителей своего народа. Но я этого не увижу.

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

Marcoesons says March 21, 2022

НКЦПФР попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL INVESTMENTS LTD»
25.04.2019
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL INVESTMENTS LTD».

Ці “проекти” не отримували від Комісії жодних ліцензій, необхідних для здійснення інвестиційної діяльності чи надання послуг з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами на території України. Також Комісія не надавала необхідних дозволів на розміщення реклами, яку обидва проекти активно замовляють.

Комісія вбачає в діяльності, види якої вказані на сайтах проектів «ISRAEL INVESTMENTS LTD» та «Центр Біржових Технологій», ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг.

НКЦПФР, в межах компетенції, здійснила всі необхідні дії, зокрема, зверталась (безуспішно) із запитами до осіб, які розміщують рекламні матеріали, порушила (успішно) справи про правопорушення за безліцензійну діяльність на фондовому ринку.

Крім того, повідомила правоохоронні органи та Службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Центр Біржових Технологій

Під час здійснення регулярного нагляду за галузевою рекламною активністю аналітики Комісії виявили сторінку “компанії” «Центр Біржових Технологій», на якій громадянам пропонують послуги портфельного інвестування, а саме інвестування у портфель «Клервант», який сформований з акцій найбільших світових компаній і недооцінених активів.

Далі наводимо цитати з відповідної сторінки компанії «Центр Біржових Технологій», які можуть мати ознаки реклами та надання послуг на фондовому ринку, які здійснюються без відповідного дозволу Комісії:

«Повний пакет послуг, що надається Центром Біржових Технологій — надійний фундамент, на якому будується і буде розвиватися ваш бізнес: навчання, програмне забезпечення, торгова система, аналітична і технічна підтримка на всіх етапах, від відкриття рахунку до рішення призупинити або закрити торгівлю»;
«Клеревант» сформований фахівцями компанії ЦБТ — визнаними лідерами по портфельному інвестуванню в Україні. Важливо знати: на момент роботи портфеля ваші гроші знаходяться на рахунку європейського банку. Вони застраховані фондом гарантованого страхування і інвесторським компенсаційним фондом Європи»;
«Унікальність «Клеревант» полягає в надійності і інноваціях. Даний інвестиційний портфель поєднав в собі високу прибутковість акцій найбільших світових компаній і недооцінені активи. Можливість заробити від $ 5 000 до $ 50 000 за декілька місяців. Вигода: максимальний дохід завдяки унікальній стратегії оцінки акцій та інших активів»;
«Центр Біржових Технологій — безумовний лідер за кількістю ВІП-клієнтів серед всіх українських компаній, які працюють на фінансових ринках».
Також аналітики Комісії виявили багато зовнішньої реклами проекту в м. Києві, роликів на радіо, банерів та реклами на багатьох інформаційних ресурсах у мережі інтернет. Як сказано на сайті проекту, “Центр Біржових Технологій” має розгалуджену мережу філій та представництв у багатьох містах України”.

З відкритих джерел Комісія також встановила, що послуги для забезпечення діяльності домену надаються компанією «OVH Hosting Oy», яка зареєстрована в Фінляндії, та використовує віртуальні приватні хмарні сервери (VPS), які забезпечують анонімність власників доменів.

На офіційний запит Комісії про надання інформації від ЦБТ відповідь так і не надійшла.

ISRAEL INVESTMENTS LTD

Сайт проекту «ISRAEL INVESTMENTS LTD» пропонує громадянам послуги портфельного інвестування та п’ять різних варіантів інвестиційних пакетів за ціною від $ 500 до $ 50 000, які “сформовані з дорогоцінних металів, нафти, цінних паперів, криптовалют та стартапів”. Також на сторінці компанії зазначені такі послуги, як управління інвестиційними портфелями, інвестування у різні види накопичувальних фондів та у біржові індексні облігації, надання інформаційно-аналітичних та брокерських послуг

Далі наводимо цитати з відповідної сторінки компанії «ISRAEL INVESTMENTS LTD», які можуть мати ознаки реклами та надання послуг на фондовому ринку, які здійснюються без відповідного дозволу Комісії:

«Професіонали нашої компанії також можуть створити індивідуальний інвестиційний портфель, з урахуванням Ваших побажань. Він буде доповнений фінансовими інструментами, які допоможуть швидше досягти поставлених цілей. Щоб гроші почали працювати на Вас, покладайтеся на професіоналів!»;
«ІП надає стабільний щомісячний пасивний дохід. Придбати портфель дуже просто: вибираєте пакет, тиснете «інвестувати, заповнюєте просту форму зворотного зв’язку. Все, дуже просто, далі з Вами зв’яжеться наш фахівець. Він надасть повну консультацію і обговорить всі деталі обраного портфеля»;
«Інвестиційний портфель це – різні активи, об’єднані для досягнення певних фінансових цілей. ІП може складатися з золота, нерухомості, цінних паперів, опціонів. Israel Investments пропонує готові інвестиційні пакети, які будуть приносити прибуток незалежно від політичної чи ринкової ситуації. Портфелі доступні для громадян будь-яких країн».
Рекламу «ISRAEL INVESTMENTS LTD» аналітики виявили на багатьох популярних інформаційних ресурсах у мережі інтернет, у соціальних мережах. Відповідно до інформації з сайту, «ISRAEL INVESTMENTS LTD» має представництва в Ізраїлі, Англії, Італії, Швейцарії, та Україні.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, офіційне представництво «ISRAEL INVESTMENTS LTD» в Україні зареєстровано як юридична особа – ПП “ІФЛК “ІЗРАЇЛЬ ІНВЕСТМЕНС” (код за ЄДРПОУ 42620622).

Послуги забезпечення діяльності домену надаються компанією «101domain», яка зареєстрована в США, і також надає своїм клієнтам можливість приховати інформацію про них у загальнодоступних Інтернет джерелах.

На офіційний запит Комісії про надання інформації від проекту відповідь так і не надійшла.

Комісія констатує в обох випадках всі ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг, що несе загрозу введення в оману громадян та втрати ними значних коштів. НКЦПФР вживає всіх законних заходів щоб мінімізувати потенційно протиправну діяльність та попереджає інвесторів про ризики втрати грошей.

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

JasonCrine says March 24, 2022

Do you think that life can be changed for the better? Start changing lives. We can you how

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

RUSSIANtam says March 24, 2022

РњРѕР№ парень позавчера днем ехал в поезде к семье в Владивосток. Почти сразу к нему подошли сотрудники военной прокуратуры и попросили его удостоверение личности. После, ему сообщили что он задержан в соответствии с законом, как гражданин Российской Федерации, который уклоняется от воинской службы. Сообщили что его доставят в районный военкомат или воинскую часть для для пополнения в армии России. Сообщили об этом час назад, в том месте разрешили позвонить семье. От армии не уклонялся! Кто слышал что предпринять в этом беспределе?Это что, начали забирать на специальную военную операцию РФ?!

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

Rusnubre says March 25, 2022

Авторитетным пророком создан суть предсказания касательно России. В надписях пишется что государство Россия поджидает три войны, они будут трудные для народа и правителей. В первых войнах Русское государство будет победителем. Российское государство получит большую силу, но через более чем 50 лет после великой победы Русское государство распадается на несколько стран. Правитель самой большой страны не сможет смириться с этим и спустя 20 лет сидя у власти, будет вынашивать решения о воссоединении государств. Эта мысль станет крахом для великого государства. Сначала он присоединит море и назовет это победой, через 10 лет он пожелает присоединить территорию на суше. Эта затея принесет им только смерть, воины большого государства будут убиты за чужую землю, а для других стран Русь станет чумой которую нужно удалить. Только убийство царя спасти народ. Что предпримут граждане страны!!

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

Daviddrems says March 29, 2022

Russian airstrike hits base in western Ukraine, kills 35The Associated Press – en EspaГ±ol plsHelpUkraine03202229

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

pidorheaZy says April 7, 2022

All the blood rushes from his brain to his throbbing erection plus the heat of the shower, making the young lad, light-headed.

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

Google says April 16, 2022

Check beneath, are some completely unrelated web-sites to ours, however, they may be most trustworthy sources that we use.

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

how to control pre ejaculation says April 22, 2022

The details talked about within the post are a number of the very best accessible

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

psychedelic mushroom chocolate bars for sale says April 23, 2022

we like to honor lots of other world wide web websites on the net, even if they arent linked to us, by linking to them. Underneath are some webpages worth checking out

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

Pinball machines for sale says April 23, 2022

check below, are some absolutely unrelated internet sites to ours, having said that, they’re most trustworthy sources that we use

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

Haupia strain says April 28, 2022

one of our guests recently proposed the following website

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

Haupia strain says April 28, 2022

one of our visitors not long ago proposed the following website

  israelnightclub.com says April 28, 2022

  Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

israelnightclub.com says April 28, 2022

Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

israelnightclub.com says April 28, 2022

Can I just say what a comfort to find somebody who really knows what theyre talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people have to read this and understand this side of your story. I was surprised that you arent more popular because you surely possess the gift.

Haupia strain says April 28, 2022

here are some links to web pages that we link to simply because we assume they may be worth visiting

Platinum haupia says April 29, 2022

The details mentioned within the post are a number of the most effective accessible

Platinum haupia says April 29, 2022

we came across a cool site which you may enjoy. Take a look in case you want

Haupia strain says April 30, 2022

one of our visitors recently recommended the following website

Bubble hash says May 1, 2022

we came across a cool site that you might appreciate. Take a appear when you want

Platinum haupia says May 2, 2022

Sites of interest we’ve a link to

Moroccan hash says May 2, 2022

usually posts some really fascinating stuff like this. If you are new to this site

Bubble hash says May 2, 2022

Sites of interest we have a link to

Litto says May 3, 2022

usually posts some very exciting stuff like this. If youre new to this site

Bubble hash says May 4, 2022

Wonderful story, reckoned we could combine a few unrelated information, nevertheless definitely worth taking a look, whoa did one particular understand about Mid East has got extra problerms too

Bubble hash says May 4, 2022

below you will uncover the link to some web-sites that we consider you should visit

Comments are closed